Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

Příspěvky

Před čtyřiceti lety zažil šumperský zimák svoji nejvyšší návštěvu

11. 3. 2014

logo.historiehcs.gifŠumperský zimní stadion toho za 45 let své existence zažil již hodně. Tisíce zápasů všech věkových kategorií, pět postupů do druhé nejvyšší soutěže, tribuny narvané k prasknutí. A právě před čtyřiceti lety přišla na šumperský zimák rekordní návštěva na utkání rezervních týmu Československa a SSSR.

 

DO SÍNĚ SLÁVY UVEDEN ÚTOČNÍK PAVEL KORMUNDA

26. 2. 2014

kormunda.jpgDo Síně slávy webu Historie šumperského hokeje - www.historiehcs.estranky.cz byl pro rok 2014 uveden populární útočník Pavel KORMUNDA. Ten zvítězil v hlasování odborníků a novinářů s rekordním náskokem před druhým Čestmírem Fousem a třetím Jiřím Vodákem.

 

Obránce Tomáš Sedlák drží rekord, v základní části první ligy získal 41 bodů

25. 2. 2014

sedlaktomas201011.jpgŠumperský obránce Tomáš SEDLÁK letos prožívá svou životní sezónu. V produktivitě dokonce předstihl svého parťáka Aleše Holíka a nejenže vyhrál klubové bodování, ale také kanadské bodování obránců celé 1. ligy. To však stále není vše. 

 

Síň slávy 2014 - nominace

2. 1. 2014

logo.historiehcs.gifV roce 2014 bude do Síně slávy webu Historie šumperského hokeje - www.historiehcs.estranky.cz uveden další hráč. Do nominace bylo jako každý rok nominováno deset hráčů (5 odchovanců a 5 dalších hráčů), ze kterých odborná porota vybere jednoho, který bude do Síně slávy uveden.

 
 

Draci překonali historický rekord v počtu vyhraných zápasů v řadě

1. 12. 2013

logo2006.jpgListopadové dračí tažení je u konce. Po sedmi vítězných zápasech vystavila rozjeté šumperské mašině stopku až silná Mladá Boleslav. 

 

Deset vítězství posledního desetiletí, na která se nezapomíná

21. 8. 2013

Během desetiletého působení společnosti Hokej Šumperk 2003 vybojovali Draci nespočet vítězství. Mnohá z nich jsou již zapomenutá a na některá se bude vzpomínat ještě dlouhou dobu. Naše redakce vybrala z každého soutěžního ročníku vždy jedno slavné vítězství, o kterém si myslí, že bylo v té dané sezóně nejlepší, nejpřekvapivější, nejúžasnější….

 

V All star týmu poslední dekády jsou hlavně hráči současného kádru

23. 7. 2013

Od odkoupení licence od Frýdku-Místku už uplynulo deset let a v dresu Draků se od té doby vystřídalo nespočet hráčů. Někteří se tu ohřáli jen na pár utkání a jiní zde prožili velkou část své kariéry. Naše redakce si dala za úkol sestavit all star tým z hráčů, kteří pro hokejový Šumperk odvedli v posledním desetiletí nejvíc práce.

 

Draci se opět umístili mezi evropskými kluby

15. 7. 2013

V žebříčku nejlepších evropských klubů TOP 250, který sestavuje francouzský web www.passionhockey.com, se šumperští hokejisté umístili na 241. místě. Oproti loňské sezóně si tak pohoršili o 23 pozic. Nejlepším klubem Evropy se stal ruský klub SKA Petrohrad. Z českých klubů se nejlépe umístila Škoda Plzeň (15.). Více v článku.

 

Společnost HOKEJ ŠUMPERK 2003 slaví 10 let

30. 6. 2013

Před deseti lety, v červenci 2003, byla založena společnost HOKEJ ŠUMPERK 2003 a po rok a půl trvající nucené pauze se Šumperk opět zapsal na hokejovou mapu. Během této dekády se šumperský hokej prodral z bojů v krajském přeboru až ke stabilizaci v první lize. Více v článku

 

Ve Vikýřovicích měli sraz hokejisté, dorazil i Jirka Dopita

11. 6. 2013

Ve vikýřovické restauraci Trámky se v sobotu 8. června uskutečnilo setkání šumperských hokejistů. Akce se zúčastnilo celkem 52 hráčů nebo funkcinářů z různých období historie klubu. Největší osobností tohoto setkání byl bezesporu olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita. Více v článku