Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

Příspěvky

Nejvyšší domácí soutěž hrálo již sedmnáct odchovanců Šumperka

18. 5. 2013

Pátrali jste někdy po tom, kolik šumperských odchovanců nastoupilo v utkáních české nebo československé nejvyšší soutěže? My jsme tento rébus vyřešili. Je jich celkem sedmnáct. Více v článku

 

!!!Jedinečný sraz hokejistů již za měsíc!!!

8. 5. 2013

Přesně za měsíc se uskuteční SETKÁNÍ ŠUMPERSKÝCH HOKEJISTŮ, které proběhne v sobotu 8. června 2013 od 14 hodin v restauraci Trámky ve Vikýřovicích. Na tuto akci, kterou pořádá pan Karel Procházka a proběhne pod záštitou webu www.historiehcs.estranky.cz, jsou zvání všichni hráči, funkcionáři a další organizační pracovníci, kteří hráli nebo pracovali u hokejového týmu mužů. 

 

Jiří Dopita ukončil hráčskou kariéru

22. 4. 2013

Šumperský odchovanec JIŘÍ DOPITA ve čtyřiačtyřiceti letech ukončil svou bohatou hráčskou kariéru.

 

Stanislav Gereš: „Nepřipouštím si nic než výhru“

23. 3. 2013

Tento mohelnický odchovanec působil v šumperském dresu 15 sezón a vstřelil téměř 200 branek. To je nejvíce ze všech hráčů, kteří kdy na Tyršově stadionu působili. Přesto je STANISLAV GEREŠ pro současné fanoušky neznámým hráčem. V sedmdesátých letech byl ale šumperskou hokejovou ikonou, jako jsou dnes například Holík nebo Štůrala. 
 

DO SÍNĚ SLÁVY BYL UVEDEN STANISLAV GEREŠ

21. 3. 2013

Osmým hráčem uvedeným do Síně slávy webu o historii šumperského hokeje se stal dlouholetý útočník Šumperka Stanislav Gereš. Tento odchovanec mohelnického hokeje, který na Tyršově stadionu odehrál neskutečných 15 sezón, vyhrál s velkým náskokem před druhým Čestmírem Fousem a třetím Pavlem Kormundou.

 

Setkání šumperských hokejistů

13. 3. 2013

 

Rekordní prvoligová výhra Draků

5. 3. 2013

Ve včerejším utkání 5. kola skupiny play-out si šumperští hokejisté připsali nejvyšší výhru v první lize v historii klubu. Výhrou 9:2 nad Pískem tak překonali téměř 14 let odolávající zápis z října 1999, kdy tehdejší Papíroví Draci Šumperk porazili HC Prostějov 7:1.

 

První narozeniny stránek o historii šumperského hokeje

25. 2. 2013

V těchto dnech oslavuje web o historii šumperského hokeje jeden rok od svého spuštění. Během této doby bylo na jejich práci potřeba nespočet hodin mravenční a někdy i detektivní práce během sbírání faktů a údajů a mnoho probdělých nocí při editaci příspěvků. 

 

Mužstvo, které jako první hrálo v Šumperku první ligu, mělo po čtyřiceti letech sraz

17. 2. 2013

 Bez přítomnosti médiií a veřejnosti se v sobotu 16.2.2013 sešlo mužstvo Lokomotivy Pramet Šumperk, které vybojovalo historicky první účast šumperských hokejistů ve druhé nejvyšší soutěži. Srazu se zúčastnilo dvacet hráčů z období 1966 – 1973, kteří se zasloužili o vzestup hokeje v Šumperku z okresního přeboru až do II. národní hokejové ligy. 

 

Aleš Holík vstřelil tisící šumperský gól v první lize

2. 2. 2013