Jdi na obsah Jdi na menu

V All star týmu poslední dekády jsou hlavně hráči současného kádru

23. 7. 2013

10-let-hokej-sumperk.jpgOd odkoupení licence od Frýdku-Místku už uplynulo deset let a v dresu Draků se od té doby vystřídalo nespočet hráčů. Někteří se tu ohřáli jen na pár utkání a jiní zde prožili velkou část své kariéry. Naše redakce si dala za úkol sestavit all star tým z hráčů, kteří pro hokejový Šumperk odvedli v posledním desetiletí nejvíc práce.

ALL STAR TÝM 2003 - 2013

Tohle byla jasná volba. Žádný z brankářů toho v novodobé historii klubu neodchytal stejně jako Štůrala. Poprvé za Draky nastoupil v Přerově 28.10.2010, kde vychytal výhru 2:1 po samostatných nájezdech. Gólman s extraligovými zkušenostmi zůstává jasnou jedničkou v bráně i v následující sezóně.

Statistika 2003 – 2013: 3 sezóny / 133 utkání / 7705 minut / 381 obdržených branek / 2,97 branek na zápas

Moment kariéry za Šumperk: 15. 10. 2012 vychytal výhru 3:0 na ledě třetí Třebíče a naznačil, jak by měl vypadat bezchybný výkon celého mužstva. V sezóně 2010/2011 přispěl k tomu, že Draci neprohráli ani jednou na domácím ledě

Odchovanec Zlína, od roku 2003 patří s několika přestávkami ke stálému inventáři šumperského hokeje. Ačkoli několikrát koketoval se zahraničním angažmá, zůstal a soupeři Draků musí počítat s jeho tvrdou ranou od modré.

Statistika 2003 – 2013: 8 sezón / 329 utkání / 123 branek / 140 asistencí / 263 bodů

Moment kariéry za Šumperk: I když Aleš Holík odehrál za Draky mnoho skvělých zápasů, chceme vzpomenout na jeho první velkou bitvuv šumperském dresu. V kvalifikaci o druhou ligu proti Velkému Meziříčí stahoval Šumperk tříbrankovou ztrátu z prvního utkání. Holík vstřelil vyrovnávací branku na 1:1 a v 53. minutě na 3:1. Při následné power-play byl na ledě opět nejvíce vidět a jeho střela pár vteřin před koncem letěla těsně vedle tyče.

Od roku 2008 zakotvil na Tyršově stadionu. Po Holíkovi další kanonýr mezi obránci, který v posledních dvou prvoligových sezónách nasbíral ve 116 utkáních velmi slušných 68 bodů.

Moment kariéry za Šumperk: V sezóně 2010/2011 Šumperk za celou sezónu nepoznal hořkost porážky na domácím ledě a zasloužil se o to i tento obránce. Také přispěl třemi brankami k nejvyšší prvoligové výhře Šumperka v historii – 4.3.2013 doma proti Písku (9:2).

Za Šumperk hraje od roku 2008. Nájezdový specialista, který už mnohokrát rozhodl vyrovnaný duel. K radosti fanoušků bude hrát za Šumperk i nadále.

Moment kariéry za Šumperk: 14.1.2013 v Mladé Boleslavi proměnil rozhodující nájezd a Draci tak zvítězili 4:3. Dalším nezapomenutelným okamžikem byla jeho branka a vítězný nájezd ve finále s Orlovou v sezóně 2010/11.

Za Šumperk nastoupil poprvé 5.11.2006 doma proti Přerovu, vstřelil branku a podílel se na vítězství 4:2. Zkušený útočník se tak uvedl jako nedocenitelná posila, sezóna 2006/2007 skončila pro Šumperk vytouženým postupem do první ligy. Odehrál v Šumperku šest sezón.

Moment kariéry za Šumperk: 19.9.2011Draci otočili v Chomutově utkání, které prohrávali už dva nula. Roman Meluzín se o to zasloužil dvěma brankami. Šumperk nakonec vyhrál 4:3 na nájezdy. Byl u všech třech postupů do první ligy.

V Šumperku  od roku 2004 odehrál 5 sezón. Nejvíce byl vidět v útočné formaci s Bařicou a Meluzínem v sezóně 2006/07. Za Draky odehrál celkem 215 utkání v nichž vstřelil 71 branek.

Moment kariéry za Šumperk: 29.3.2007 ve 4. finále druhé ligy v Hodoníně (4:1) vstřelil dvě branky, přičemž ta první (na 2:1) ve 49. minutě byla postupová.

ALL STAR TÝM B 2003 - 2013

Tento pardubický odchovanec odehrál v podhůří Jeseníků části sezón 2007/08 a 2009/10, když se zde hrála první liga. Své mužstvo častokrát držel svými výkony nad vodou. Bohužel za děravou obranou si statistiky moc nevylepšil. I přesto patří mezi nejlepší brankáře, kteří nastoupili na led s dráčkem na prsou

Moment kariéry za Šumperk: V sezóně 2007/08 vychytal Drakům po fantastickém individuálním výkonu jedinou tříbodovou výhru na venkovních kluzištích. Tehdy vyhráli na ledě Havlíčkova Brodu 4:1 a po tomto utkání vznikla jeho přezdívka: Alexandr Veliký.

Odehrál zde osm sezón, v družstvu mužů byl už od krajského přeboru. Spíše než sběrem kanadských bodů vynikal tvrdou přístupem k hráčům soupeře.

Moment kariéry za Šumperk: Momentem, na který se v Šumperku bude ještě dlouho vzpomínat, byla divoká rvačka mezi Ondráčkem a mladoboleslavským bijcem Wagenhofferem. V utkání, které se hrálo 1.12.2007 v Boleslavi se oba soupeři střetli těsně před koncem utkání a toto setkání bylo hodně tvrdé. Oba aktéři si vykoledovali tresty do konce utkání.

Za šumperské áčko hraje od roku 2007 až doposud. Podobně jako Radislav Ondráček je svátečním střelcem, čistě defenzivní hráč pověstný tvrdou hrou.

Moment kariéry za Šumperk: V domácím utkání s Hodonínem (24.10.2010) přijel na pomoc brankáři Marku Peksovi a hodonínského hráče Beňu poslal po parádní bitce k ledu.

V Šumperku působí od roku 2009. Bez jeho bodového příspěvku v každé sezóně by se Draci jen těžko obešli. V Šumperku bude působit i nadále.

Statistika 2003 – 2013: 4 sezóny / 158 utkání / 64 branek / 74 asistencí / 138 bodů

Moment kariéry za Šumperk: 3. 3. 2011 ve třetím finále druhé ligy doma proti Orlové (výsledek 3:1) poslal dvěma brankami Šumperk do kvalifikace o první ligu.

V Šumperku hrál od roku 2005 s přestávkami 4 sezóny, v nichž ve 173 utkáních vstřelil 56 branek.

Moment kariéry za Šumperk: 8.2.2007 v Blansku (výsledek 3:2p) si připsal dvě branky na ledě silného soupeře.

V družstvu mužů hraje od roku 2007 pět sezón a nadále bude na Tyršově stadionu pokračovat. Podílel se na postupu do první ligy v sezóně 2008/2009.

Moment kariéry za Šumperk: 21.2.2011 v prvním semifinále druhé ligy (výsledek 8:1) si v poslední třetině připsal hattrick.