Jdi na obsah Jdi na menu

Divočina se Šternberkem: 317 trestných minut a škrcení rozhodčího

26. 12. 2020

sternberk.jpgV historii šumperského hokeje patřila utkání se Šternberkem většinou k těm velmi vyhroceným. Tomu nahrávala hlavně malá vzdálenost mezi městy a výrazná znalost svého soupeře, kterého tak bylo těžké něčím novým překvapit. Oba soupeři totiž proti sobě nastupovali celkem pravidelně. Mezi lety 1970 - 2009 spolu odehráli dohromady 64 soutěžních utkání, v nichž Šumperk zvítězil ve 45. Rivalita obou soupeřů vygradovala v sezóně 2004/05.

Šternberk v té době patřil mezi stálá druholigová mužstva. Zato Šumperk byl nováčkem, který před sezónou koupil licenci od Frýdku-Místku. I přes to, že šternberští hokejisté byli favoritem, Draci je často dokázali pěkně potrápit. Nejprve v 11. kole Draci zvítězili 8:4, v odvetě ve Šternberku poté remizovali 4:4. Divočinu, která se však rozpoutala 12. ledna 2005 na šumperském ledě, již těžko něco překoná.

Po první třetině to však nevypadalo, že by utkání mělo nějakým způsobem vybočovat z normálu. Stav utkání byl 1:2 pro Šternberk a pouze po jednom vyloučení na obou stranách. Ve druhé třetině se však začalo na ledě jiskřit, když hostující kapitán Filip Dvořák dostal trest 5 + do konce utkání za faul kolenem. Ve 37. minutě navíc brankář Pekař neunesl vyrovnávací branku Šumperka na 4:4 a vyfasoval tak desetiminutový trest za nesportovní chování.

Konec utkání se však rozhodčím totálně vymknul z rukou. Po brance Pavla Kopy v 58. minutě vedli Draci už 6:4. Hned po zahájení hry však atakoval zcela v rámci pravidel Rostislav Pilavka šternberského brankáře Pekaře mimo brankoviště a začala nevídaná mela, do které se zapojila celá střídačka hostů. Do šarvátky se vložil i hostující trenér Martin Palinek, který si ze střídačky přitáhl za dres čárového rozhodčího Tomáše Eremku a poté ho začal škrtit. Utkání proto bylo kvůli této inzultaci rozhodčího ukončeno a následně bylo kontumováno na 5:0 ve prospěch Šumperka. V tomto utkání padlo neuvěřitelných 317 trestných minut. Jen pro zajímavost - nejvíce trestných minut v utkání NHL padlo v roce 2004 v utkání Ottawy s Philadelphií, kde padlo 419 trestných minut. V extralize drží rekord utkání z roku 2010 mezi Zlínem a Spartou, kde bylo uděleno celkem 439 trestných minut.